Як вибрати відповідний одяг для фітнесу

Як вибрати відповідний одяг для фітнесу

Перед тим, як почати займатися спортом, дізнайтеся, яких пасток ви повинні уникнути при підборі одягу. Ви можете займатися в тому спортивному одязі, який вам подобається, за умови, що ви виконуєте кілька правил для поліпшення вашого комфорту: уникайте бавовни, занадто широкого або занадто тісного одягу, ні в якому разі не надягайте вуличне взуття. Головне - відчувати себе комфортно в спортивному костюмі, він повинен бути зручним і практичним. Від топа до взуття, не забуваючи про нижню білизну - весь одяг повинен підходити для вашого виду спорту.

Одяг для фітнесу, який він?

Одяг для фітнесу має бути зручним і функціональним, обов’язково враховувати місце проведення тренувань (зал або вулиця) та інтенсивність тренувань. За інтенсивністю весь фітнес можна поділити на 3 види:

низько інтенсивний — йога, пілатес, стретчинг;
середньоінтенсивний — робота на тренажерах, з обтяженнями;
високоінтенсивний — будь-які кардіо вправи.


Одяг для йоги (низько інтенсивний фітнес)

Йога — це комплекс духовних та фізичних практик. У його основі — правильне дихання та медитація. Іноді в роботу включаються всі частини тіла одночасно, інколи ж енергія витрачається, лише на певну групу м’язів. В обох випадках заняття не провокують перегрівання організму. Це особливість йоги. Тому одяг має бути максимально зручним, комфортним, практичним. Він може бути вільним або наполовину обтислим. Головне, щоби дозволяв приймати будь-яку позу і водночас не сповзав й не задирався.

Для верху використовують топи, майки, футболки, туніки без зайвої фурнітури, зав’язок і вишивок. Для низу — штани-аладдини або афгані з приємної м’якої тканини, яка на тілі практично не відчувається. Якщо незручно, чудова альтернатива — лосини будь-якої довжини. Оскільки йога — це низько інтенсивний фітнес, можна й потрібно використовувати речі з органічної бавовни. Вони гіпоалергенні, вільно пропускають повітря, добре вбирають піт. Також допустимий одяг із бавовни з невеликим відсотком синтетики.

Одяг для силових тренувань (середньоінтенсивний фітнес)

Любителі роботи з обтяженням на тренажерах у залі використовують, як більш вільне екіпірування, так і обтисле. Останнє, практично завжди — компресійнє. Комплекти одягу можуть бути різними: спортивні костюми, штани + футболки, шорти + майка, легінси + рошгард або їхні варіації. Але всі вони, без винятку, не мають порушувати терморегуляцію тіла, тобто повинні вільно дихати та ефективно відводити піт.

Одяг для кардіо (високоінтенсивний фітнес).

Кардіо вправи — це циклічне виконання динамічних вправ впродовж тривалого часу й без серйозних перерв на відпочинок, наприклад, берпі, стрибки, бігова доріжка, скакалка, випади, вело.

Виконання кардіо супроводжується потужним потовиділенням. Це нормальна природна захисна реакція організму від перегріву. З цього випливає, що одяг для кардіо має ефективно виводити піт. Водночас він може бути: відкритим або закритим, обтягувати або вільним, з довгим рукавом або коротким. Усе залежить від виду кардіо, сезону та місця тренування. Наприклад, для бігу пересіченою місцевістю взимку будуть зручними утеплені лосини або спортивний костюм вільного фасону, а для бігової доріжки в залі — шорти та майка.

Основні критерії вибору

Вище, як приклад, ми розглянули варіанти одягу для фітнесу, залежно від енерговитрат. А тут пропонуємо загальні рекомендації щодо вибору екіпірування. Незалежно від того, яким видом фітнесу ви займаєтеся, спортивний одяг має бути комфортним і не має відчуватися на тілі. Усе що сковує чи надто стискає — завдає дискомфорту, заважає сконцентруватися на заняттях.

 1. У правильно вибраному розмірі одяг не сковує рухи.
 2. Склад тканини вибирайте залежно від інтенсивності фітнесу.
 3. Кольори та принти — на власний розсуд, але пам’ятайте, що темні — завжди роблять фігуру візуально стрункою, а світлі та яскраві — додають їй об’єм.
 4. Обираючи легінси або лосини, віддавайте перевагу моделям із високою або середньою посадкою, щоб нахили, присідання та будь-які амплітудні рухи не створювали незручних ситуацій. Еластичний широкий пояс зі шнуром — ідеальний варіант для будь-якої фігури. А цільний пояс, без шнурка, у вигляді широкої гумки підходять більше для фігур із правильними пропорціями.
 5. Спортивний топ (бра або бюстгальтер) — обов’язковий елемент для високоінтенсивного та середньої інтенсивності фітнесу. Моделі із широкими лямками Т і V-подібної форми добре знімають напругу із шийного відділу та плечей. Для маленьких грудей — моделі класичного крою, для великих — з чашками.
 6. Футболки мають мати гарну гігроскопічність, бути приємними до тіла, не сковувати рухів і не перешкоджати циркуляції повітря.
 7. Спортивний костюм повинен добре виводити тепло та вологу, не спричиняючи переохолодження або перегріву тіла. Крій має забезпечувати свободу рухів, але одяг не повинен висіти.
 8. Шорти можуть бути, як обтислого, так і вільного крою. Для бігу вибирайте останні, бажано з розрізами та сіткою всередині. Головна умова такого одягу — хороша повітропроникність та виведення вологи.
 9. Вибираючи компресійний одяг (рашгард, тайтси) пам’ятайте, що він може бути загальним або зональним. Перша діє на всю поверхню тіла. Друга — тільки на окремих ділянках: на сідницях, передній та бічній частині стегна.
 10. Напис на бирці або на саму річ DryFit або DryTech, або ClimaCool, або Freddy D.I.W.O. говорить про те, що одяг ефективно відводить зайву вологу назовні (де вона швидко випаровується) та підтримує оптимальний температурний баланс.

Матеріали, шви, компресія

Трохи інформації про матеріали

Для занять фітнесом підходить одяг із синтетики, напівсинтетики та бавовни. Питання в тому, у яких випадках використовувати той чи інший матеріал.

Особливість спортивного трикотажу з бавовни (як правило, не в чистому вигляді, а з невеликим додаванням синтетики) — натуральний, міцний, гіпоалергенний, не еластичний, вільно пропускає повітря, добре вбирає піт, сохне дуже повільно, через що порушує терморегуляцію тіла. Як бачимо, бавовняна футболка, шорти та штани підходять, лише для низько інтенсивного фітнесу — це ідеальний варіант для йоги.

Особливість спортивного трикотажу на основі синтетики — еластичний, міцний, зносостійкий, не порушує терморегуляцію тіла, оскільки не вбирає піт, а виводить його через себе на поверхню, де він швидко випаровується. Очевидно, що синтетика найкраще підходить для високоінтенсивних вправ.

Найпопулярнішими вважаються фітнес речі з поліестеру. Матеріал тонкий, легкий, забезпечує відведення вологи й чудово дихає. Ще більш повітропроникний, ніж поліестер — поліамід. Але має більш щільну структуру. Заслуговує на увагу і віскоза. Її відносять до синтетики, проте сировиною для її виготовлення є дерево, бавовна, бамбук. Віскоза має гарну паропроникність і дуже приємна на дотик. Віскоза + бавовна = дуже міцний матеріал, що дихає, добре відводить вологу. А віскоза + бамбук + еластан = еластичний, легкий, міцний і матеріал, що дихає, який відводить вологу.

Істотний мінус синтетики в порівнянні з бавовною — це сильна здатність накопичувати запах. І, якщо спочатку його ще можна позбутися звичайним пранням, то згодом воно перестає допомагати. Джерелом запаху є не синтетичні волокна, а бактерії, що розмножуються в їхньому вологому й теплому середовищі. Тому сучасні високотехнологічні тканини для спорту просочуються антибактеріальними засобами. Вони дійсно збільшують термін експлуатації спортивних речей, але не довго.

Шви — деталі, які мають значення

Окрім складу тканини, зверніть увагу на шви. Вони бувають трьох видів: звичайні, плоскі та проклеєні. Звичайні — просто з’єднують два полотна, тому можуть дратувати шкіру.

Плоскі — не виступають, тому ризик натирання чи подразнення значно менше. А проклеєні повністю плоскі, тому не натирають і не дратують.

Компресійний одяг для фітнесу прийшов в спорт із медицини. Він забезпечує підтримку м’язів і посилює циркуляцію крові. Зменшує ризик отримання розтягувань. Знижує напруження м’язів. Зменшує м’язовий біль. Покращує контроль за виконанням техніки вправ. Дозволяє м’язам швидше відновлюватися між підходами. Збільшує витривалість та швидкість. Приклад компресійного одягу — тайтси та рашгард.

Форма та розмір

Максимально зручний одяг — запорука комфортного та безпечного тренування. Не купуйте речі на виріст (на випадок, якщо плануєте набрати м’язову масу) або на розмір менше (в надії схуднути). Вибирайте свій М, X чи L на цей час. У правильно підібраному розмірі річ не створить дискомфорту.

Майки, футболки, шорти та штани вільного фасону доречні в аутфітах у спортивному стилі. У залі вони не зручні: ви не зможете контролювати техніку виконання вправ. Однаково незручними будуть і речі, що обтягують, за винятком топу з підтриманням грудей. Вибір останнього залежить від фізичної активності.

 • Для пілатесу, стрейчингу та йоги добре підійдуть спортивні бра без компресійного ефекту (інкапсуляційного топа із середнім рівнем підтримки буде цілком достатньо).
 • Для високоінтенсивних тренувань (біг, танці, кросфіт та подібні до них) — тільки компресійні або універсальні топи із середнім або високим рівнем підтримки грудей, обов’язково із широкими бретелями, плоскими швами або взагалі без швів.

Зовнішній вигляд

Ми любимо почуватися добре. А те, як ми виглядаємо, значною мірою впливає на це відчуття. Тому, хто б що не казав, а гарний і модний одяг надає впевненості в собі та своїх силах. Він «прикрашає нас», хоча прислів’я стверджує протилежне. Він впливає наш настрій. Він — продовження нас самих. Крім того, гарно одягнена людина незмінно привертає увагу оточення. І в цьому сенсі фітнес екіпірування ні чим не відрізнятиметься від одягу в спортивному стилі.

Психологи кажуть, що одяг, який ми надягаємо вранці, задає настрій на весь день. Що стосується тренувань — фітнес одяг має вам подобається. Адже набагато приємніше тренуватися в залі, коли на вас не просто зручні розтягнуті лосини та футболка, а крутий рожевий топ та легінси улюбленого смарагдового кольору. Тому, вибирайте фітнес речі, які вас приваблюють. Бажано мати кілька комплектів для зміни. І не шкодувати балувати себе новинками. Це чудовий спосіб підтримувати мотивацію і продовжувати тренуватися.

Це пояснює, чому багато хто купує фітнес речі відомих спортивних брендів. Торгові марки зі світовим ім’ям відомі, тому ви гарантовано отримуєте схвалення оточення. А разом із ним зростає впевненість у собі, з’являються сили та бажання працювати над собою.

Висновок

Ми впевнені, що після прочитання цієї статті у вас не залишилося сумнівів, що основні критерії вибору одягу для фітнесу — це зручність, практичність та функціональність. І тільки потім — як він виглядатиме, підкреслюватиме переваги й приховуватиме недоліки.

Підшукуючи спортивний комплект, не заощаджуйте на якості. Вибір між брендом та номунеймом — завжди на користь першого. Так, це — дорожче, але абсолютно виправдано з огляду якості, функціональності та часу експлуатації. Для спортивного залу це має значення.

Навіть якщо мета занять фітнесом не досягнення рекордів, а бажання бути в добрій формі, тренуватися потрібно з задоволенням й на результат. Без відповідного спортивного одягу — цього не буде.