Зубна чутливість: причини та способи лікування.

Зубна чутливість: причини та способи лікування.

Зміст:

Причини зубної чутливості

Починаючи від відчуття незручності при вживанні холодних або гарячих напоїв до болю після їжі - все це можуть бути сигнали про високу зубну чутливість. Кожен п'ятий людина у світі стикається з цією проблемою, але не всі розуміють, що викликає це стан.

Основними причинами чутливості зубів є погрішення в структурі емалі й дентину, осколки й тріщинки, а також захворювання пародонтиту. Пошкоджена зубна емаль не захищає зуби від холоду, тепла і кислоти. Гнилі осколки і тріщинки створюють прямий шлях для бактерій до внутрішньої структури зуба, спричиняючи різкі болі, а пародонтит вражає десни, голий коріння зубів, що збільшує чутливість.

Механізм виникнення чутливості

Всередині кожного нашого зуба знаходяться мікроскопічні каналички, які ведуть до зубного нерва. Коли емаль зуба стає тонкою або когда десни починають відступати, ці каналички відкриваються, дозволяючи йхолодним або гарячим напоям стимулювати нерви і клітини всередині зуба. Результатом є пронизлива та неприємна чутливість та біль.

Способи лікування зубної чутливості

Незалежно від того, яка причина вашої зубної чутливості, є різні способи, як це можна лікувати, що включают:

1. Засоби для дому: Спеціальні зубні пасти, бальзами та розчини для полоскання рота, що містять фториди або інші минералізуючі компоненти, можуть допомогти зміцнювати зубну емаль і блокувати відкриті каналикули зубів.

2. Професійне лікування: Це можуть бути лаки, що містять фториди, препарати для нанесення на емаль зубів, що робить її міцніше і менш чутливою, а також різні види відновлення зубів (пломбування, корони).

3. Медикаментозне лікування: Ваш стоматолог може порекомендувати протизапальні препарати або інші ліки, щоб усунути біль та воспаление тканин.

Запам'ятайте, що відложення візиту до лікаря у разі появи зубної чутливості може призвести до серйозних ускладнень у майбутньому. Управління доглядом за ротовою порожниною може допомогти запобігти появи болю і чутливості, а отримання професійної допомоги видаляє шанс на розвиток серйозного захворювання.