Як обманюють на автомийках

Як обманюють на автомийках

Зрозуміло, чому співробітники автомийок так завзято пропонують різні додаткові послуги і гаряче переконують, наскільки це корисно для вашого автомобіля. Звичайно, кожному зустрічному довіряти не варто, інакше після косметичних процедур є шанс не впізнати свою машину.

Часом від багатого асортименту пропонованих на автомийках послуг очі розбігаються, але найчастіше мова йде про одну й ту ж процедуру, де застосовуються різні «передові», «супер-» і «нанотехнологічні» засоби. Власне, від них зазвичай і залежить ціна послуги.

Як правило, всі операції зводяться до двох типів – відновлювальна і захисна обробка лакофарбового покриття (ЛФП). Не варто їх плутати, хоча одна загальна ознака є – обидва процеси можуть завдати непоправної шкоди вашому автомобілю, якщо його довірити горе-майстрам. Особливо це загрожує при відновленні ЛФП і усунення подряпин. В цьому випадку за допомогою полірувальної машини спеціальними абразивними матеріалами знімається тонкий поверхневий шар лаку, після чого застосовуються спеціальні пасти. Звичайно ж, вам не скажуть, що на відміну від інших видів робіт, шанси спотворити ЛФП від цієї процедури набагато вищі.

Якщо на вашому старенькому авто тонке покриття, така обробка загрожує новими ушкодженнями фарби, причому колишні подряпини нікуди не зникнуть. Тому відновлення ЛФП, виконане непрофесійним працівником мийки, може вилитися в перефарбовування кузова. Щоб цього уникнути, слід звертатися до перевірених майстрів, які зможуть грамотно підібрати всі необхідні стадії абразивної обробки.

Інший вид послуг – захисне полірування кузова спеціальним воском, щоб оберегти ЛФП від агресивних зовнішніх впливів. Вас швидше за все запевнять, що такий матеріал володіє високими антикорозійними властивостями, але не варто приймати це за чисту монету. Від іржі полірування не врятує хоча б тому, що деталь кузова часто гниє з внутрішньої сторони.

Також не застрахує віск від появи відколів та мікротріщин, які в міру свого розростання стають вогнищами корозії. Єдина користь полягає в тому, що пошкоджене лакофарбове покриття буде повільніше обсипатися.

У незнайомій автомийці вас навряд чи попередять, що при захисному поліруванні швидше перегріваються кузовні панелі, від чого виникає ризик їх деформації. Крім того, восковий шар не настільки міцний, щоб врятувати ЛФП від руйнівного впливу піску і дрібного каміння. Зате всередині нього зазвичай накопичується велика кількість частинок бруду із шкідливими абразивними властивостями, а також мікроскопічні краплі води, які внесуть свою долю в процес корозії.

Пам’ятайте! Чим частіше кузова вашого авто торкається ганчірка або губка, тим гірше для ЛФП. Тому під час мийки та косметичних процедур механічний контакт з кузовом краще звести до мінімуму.